Czytelnia

Czytelnia naszej biblioteki stanowi główne miejsce udostępniania zbiorów czytelnikom. Tuż za wejściem do czytelni (drugie piętro) znajdują się periodyki i czasopisma, a na antresoli i w czytelni głównej na poddaszu poukładane tematycznie książki, takie jak: słowniki, leksykony, encyklopedie, teksty źródłowe, ważniejsze opracowania i wybrane serie wydawnicze. Liczba druków zwartych w czytelni przekracza 12.000 (stan na rok 2019) i jest stale powiększana. Zbiory, które znajdują się w czytelni, są dostępne na zasadzie wolnego dostępu. Pozostałe zbiory przechowywane w magazynach udostępnia się  czytelnikom po złożeniu zamówienia w systemie bibliotecznym.

W czytelni znajdują się 102 stanowiska pracy. Niektóre z nich zostały  wyposażone w nowoczesne terminale, które pozwalają na łatwy dostęp do katalogu online biblioteki, edytorów tekstu oraz Internetu.

Czytelnia jest objęta Internetem bezprzewodowym. Dostęp do niego można uzyskać po odpowiednim skonfigurowaniu własnego urządzenia przenośnego.

Wejście do czytelni znajduje się na drugim piętrze. Można tam dotrzeć windą lub szeroką, piękną klatką schodową gmachu dydaktycznego seminarium. W korytarzu przed wejściem znajdują się szafki, w których czytelnicy mogą przechować rzeczy osobiste na czas przebywania w czytelni.

Z czytelni może korzystać każdy czytelnik zapisany w naszej bibliotece.

W czytelni obowiązuje cisza.