Wypożyczalnia

Wypożyczalnia umożliwia obsługę wypożyczeń i zwrotów materiałów bibliotecznych. Znajduje się na parterze, obok furty seminaryjnej.

Katalog kartkowy

W wypożyczalni znajduje się katalog kartkowy, w którym można znaleźć materiały biblioteczne, których tytuły nie zostały jeszcze skatalogowane w systemie bibliotecznym (zbiory biblioteczne skatalogowane przed 1994 rokiem).

Wrzutnia RFID

Wrzutnia RFID to nowoczesne urządzenie biblioteczne, które umożliwia przeprowadzenie samodzielnego zwrotu materiałów bibliotecznych wypożyczonych z naszego księgozbioru. Połączenie urządzenia z systemem biblioteczno-informacyjnym sprawia, że po rozpoznaniu książki przez urządzenie, zwrot rejestruje się automatycznie na koncie czytelnika bez dodatkowej konieczności udawania się do wypożyczalni. Za pomocą wrzutni można zatem zwrócić wypożyczoną książkę nawet wtedy, gdy wypożyczalnia jest zamknięta.
Wrzutnia daje również czytelnikowi możliwość sprawdzenia wykazu wypożyczonych przez niego materiałów bibliotecznych.

Obsługa wrzutni RFID

Zwrot książki
Po naciśnięciu przycisku „Otwórz” na ekranie klapka wrzutni otwiera się. Należy wsunąć jedną książkę do wrzutni. Po rozpoznaniu książki przez urządzenie na ekranie pojawi się informacja o zarejestrowaniu zwrotu książki na koncie czytelnika.

Zwrot kilku książek

Wrzutnia może obsłużyć jednocześnie tylko jedną książkę, dlatego przy zwrocie kilku książek, każdą następną wsuwa się dopiero po uzyskaniu na ekranie komunikatu o zarejestrowaniu zwrotu poprzedniej. W przeciwnym razie zwrot może nie zostać poprawnie odnotowany w systemie bibliotecznym.

Wydruk potwierdzenia
Po zakończonej operacji zwrotu można wydrukować potwierdzenie zwrotu książki. W tym celu należy nacisnąć odpowiedni przycisk na ekranie.

Sprawdzenie wykazu wypożyczonych książek
Należy włożyć legitymację studencką do czytnika kart znajdującego się po prawej stronie. Legitymacja musi być uprzednio zarejestrowana w systemie bibliotecznym przez bibliotekarza w wypożyczalni.